b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2022_ds22.jpg

11 marca w  Czerwonem na zaproszenie Józefa Bogdana Wiśniewskiego Wójta Gminy Kolno w gminnych obchodach Dnia Sołtysa udział wzięli liderzy poszczególnych sołectw oraz Radni Gminy Kolno, dyrektorzy jednostek organizacyjnych i przedstawiciele Urzędu Gminy Kolno.

Spotkanie było okazją nie tylko do złożenia podziękowań i życzeń, ale również do omówienia najważniejszych spraw dotyczących gminnych inwestycji, funduszu sołeckiego, jubileuszu 30-lecia Gminy Kolno, który przypada w tym roku czy kwestii związanych z bieżącymi sprawami. Zanim rozpoczęła się dyskusja  i doszło do wręczania kwiatów Paniom oraz dyplomów i gadżetów promocyjnych Sołtyskom i Sołtysom zgromadzeni chwilą ciszy uczcili pamięć Sołtysów, którzy zmarli w ostatnich kilku latach.

Następnie głos zabrał Wójt Gminy Kolno, który po przedstawieniu najpilniejszym gminnych spraw Paniom i Panom Sołtysom życzył:

- Życzę Wam przede wszystkim zdrowia i jak najwięcej determinacji i wyznaczania sobie takich celów i takich planów, które w pierwszej ocenie mogą wydawać się niemożliwe czy trudne do realizacji, ale potem splot wydarzeń i  okoliczności powoduje, że możemy to wszystko realizować i takich rzeczy doświadczaliśmy, więc naprawdę warto  – mówił Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno.

Po życzeniach ogólnych wójt Józef Bogdan Wiśniewski wspólnie z panem Anastazym Janem Kalinowskim Przewodniczący Rady Gminy Kolno osobiście składali podziękowania i życzenia każdemu z obecnych na spotkaniu Pań i Panów Sołtysów.

Życzenia naszym Sołtysom przesłali również: Kazimierz Gwiazdowski Poseł na Sejm RP,  Jarosław Zieliński Poseł na Sejm RP, Marek Olbryś Wicemarszałek Województwa Podlaskiego i Adam Wojciech Sekściński Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego.