b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2022_gbp.jpg

Gminna biblioteka Publiczna w Czerwonem zaprasza do udziału w konkursie  „Maria Konopnicka poetka naszej wyobraźni”. Konkurs organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwonem w ramach realizacji projektu „Literacka podróż z Marią Konopnicką w 180 rocznicę urodzin pisarki”.

 

gbpprojekt

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

ORGANIZATOR: Gminna Biblioteka Publiczna  w Czerwonem

Czerwone 50

18-500 Kolno

Tel. 86/262 34 56

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

CELE KONKURSU:


- popularyzacja twórczości Marii Konopnickiej,

- rozwijanie uzdolnień plastycznych,

- pobudzanie kreatywności, kształtowanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej.

1. Zasady uczestnictwa:

- konkurs plastyczny adresowany jest do przedszkolaków i  uczniów klas I-VIII  szkół podstawowych oraz osób dorosłych  (rodzice lub dziadkowie)  z terenu gminy Kolno.

2Przedmiotem konkursu jest wykonanie plakatu w formie kolażu do wybranego utworu Marii Konopnickiej.

Prace konkursowe mają być wykonane w zespołach 2 lub 3-osobowych. Zespół tworzy osoba dorosła (rodzic, babcia, dziadek) wraz z jedną lub dwiema osobami będącymi  uczniami szkół podstawowych z terenu gminy Kolno. Zespół może zgłosić tylko jedną prezentację.

3. Przebieg konkursu 

Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach:

- przedszkole

- uczniowie klasy I- IV

- uczniowie klas V- VIII

4Prace oceni komisja powołana przez organizatora. Komisja może przyznać trzy nagrody i dwa wyróżnienia. Decyzja komisji jest ostateczna i niepodważalna.

5. Kryteria oceny prac konkursowych

Komisja konkursowa dokona oceny prac uwzględniając:
- kreatywność oraz pomysłowość przedstawienia tematu konkursowego,
- zgodność  pracy z tematem konkursu.

6Miejsce i termin składania prac

Prace należy złożyć w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwonem do 27 maja 2022 r. do godz. 15.00.


7Nagrody dla laureatów

Laureaci I, II, III miejsca otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

8Informacje dotyczące konkursu można uzyskać pod nr tel. 86/262 34 56 (GBP Czerwone). Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.     Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

TERMINARZ  KONKURSU I NAGRODY DLA LAUREATÓW

Wyniki konkursu plastycznego oraz informacja o terminie wręczenia nagród laureatom zostanie podana na stronie internetowej biblioteki  www.biblioteka.gminakolno.pl.

 Laureaci I, II, III miejsca otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

 

KLAUZULA PRAWNA

Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz wykorzystanie jego wizerunku do celów przeprowadzenia konkursów wiedzy i plastycznego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwonem zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., nr 101, poz. 926 ze zmianami). Ostateczna interpretacja regulaminu należy do Organizatora.

Organizatorzy nie zwracają nadesłanych na konkurs prac i zastrzegają sobie prawo nieodpłatnego publikowania nagrodzonych prac w prasie oraz wydawnictwach okolicznościowych rozpowszechnianych przez Organizatora.

Informacje dotyczące konkursu można uzyskać pod nr tel. 86/262 34 56  (GBP Czerwone). Email:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.