b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2022_DSC_5793.jpg

W trakcie pierwszej Powiatowej Konferencji Bibliotekarzy, która odbyła się 11 maja w Kolnie, spotkali się przedstawiciele władz samorządowych, instytucji kultury oraz bibliotek szkolnych. – Mieliśmy wspaniałą okazję nie tylko do rozmów na temat roli i kondycji bibliotek, ale co ważne do podziękowań i życzeń dla tych wszystkich, którzy na co dzień w nich pracują  – mówi Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno.

 

W trakcie spotkania Wójt Gminy Kolno docenił nie tylko Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwonem,  ale również Biblioteki Szkolne ze szkół podstawowych w gminie Kolno oraz Powiatową Bibliotekę Pedagogiczną w Kolnie, która obok Starostwa Powiatowego w Kolnie, była współorganizatorem wydarzenia.

Konferencja odbyła się w Tygodniu Bibliotek , w kilka dni po rozpoczynającym ten tydzień Dniu Bibliotekarza i Bibliotek – święcie zainicjowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i od 1985 roku obchodzonym 8 maja. Tydzień Bibliotek 2022 trwa do 15 maja, więc warto je odwiedzić!

Materiał w TVP3 Białystok: https://bialystok.tvp.pl/60114099/rola-bibliotek

fot. A. Stanisławski