b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2022_280194356_5356809311035708_1885323773942598337_n.jpg

Strażacy ochotnicy z 8 jednostek OSP z gminy Kolno, OSP Kolno, Jednostki Ratowniczo –Gaśniczej w Kolnie oraz Kolneńskiej Grupy Pierwszej Pomocy ćwiczyli dziś (14 maja) różne scenariusze wydarzeń, by sprawdzić sprzęt i doskonalić swoje umiejętności.

 

 – To były bardzo dobrze przygotowane i przeprowadzone ćwiczenia dzięki którym zyskaliśmy zweryfikowane w praktyce dane na temat kondycji sprzętu, prawidłowości podejmowanych działań, a co najważniejsze umiejętności współpracy  - podkreśla Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno. – Dziękuję wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, a Komendzie Powiatowej PSP w Kolnie za wsparcie w ich realizacji.

Ćwiczenia zorganizowane przez Zarząd M-G ZOSP RP w Kolnie rozpoczęły się o godzinie 8:15 dysponowaniem przez Powiatowe Stanowisko Kierowania PSP w Kolnie jednostek OSP. Miejscem zbiorczym jednostek OSP: Kolno, Zabiele, Czerwone, Borkowo, Janowo, Lachowo, Kumelsk, Zaskrodzie, Wykowo był plac przed OSP Kolno, gdzie nastąpił meldunek i odprawa przed ćwiczeniami.

Wszystkie zaplanowane ćwiczenia miały miejsce na terenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kolnie. Zadaniem uczestników było podejmowanie działań ratowniczo-gaśniczych, udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy czy budowa linii zasilającej składającej się z 46 odcinków wężowych W75 doprowadzającej wodę z pobliskiej rzeki Łabna na odległość 900 metrów.

- W ćwiczeniach wzięły udział 102 osoby i 13 pojazdów – mówi Kamil Jarzyło Komendant M-G ZOSP RP w Kolnie. – Wszystkie założenia zostały zrealizowane a wyciągnięte wnioski wpłyną w przyszłości na poprawę bezpieczeństwa i skuteczności działań jednostek OSP.

Warto podkreślić, że w trakcie ćwiczeń po raz pierwszy miał być użyty namiot OSP Czerwone zakupiony ze środków z funduszu sołeckiego. Ponadto wszystkie jednostki z gminy i miasta Kolno otrzymały zestawy olejów od Lotos Oil, którego prezesem jest Adam Wojciech Sekściński.

Więcej zdjęć na https://www.facebook.com/KolnoGmina/