b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2022_6mln.jpg

Ponad 8,7 mln zł dofinansowania na dwa zadania pozyskała Gmina Kolno w II edycji Programu Inwestycji Lokalnych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

– Cieszę się, że zarówno w pierwszej, jak i w drugiej edycji tego programu pozyskaliśmy pieniądze na nasze zadania – mówi Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno. – Tym razem to środki na dalszą termomodernizację budynków szkół i modernizację oświetlenia ulicznego na energooszczędne, czyli inwestycje szczególnie istotne w czasach drożejącego opału i prądu.

Na termomodernizację budynków szkół podstawowych w Janowie,  Wykowie, Lachowie, Zabielu i Borkowie Gmina Kolno otrzyma 6 570 000,00 zł.

Natomiast na wymianę opraw oświetlenia ulicznego na energooszczędne i na budowę nowych linii Gmina Kolno otrzyma 2 160 000,00 zł.

Przypomnijmy, że dotychczas Gmina Kolno w ramach wspomnianego programu pozyskała m.in. 500 tys. zł na termomodernizację budynków szkół, ponad 8 mln zł na przebudowę dróg gminnych  i ponad 6 mln zł na inwestycje wodno-kanalizacyjne.

mt_ignore