b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2022_9_Kół_Gospodyń_Wiejskich_ARE.jpg

Aż dziewięć Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Kolno otrzymało dotację w ramach konkursu ogłoszonego przez Zarząd Województwa Podlaskiego na realizację przedsięwzięć związanych z upowszechnianiem tradycji kulinarnych i rękodzielniczych regionu. Łączna kwota dofinansowania to ponad 50 tys. zł.

-  Gratuluję wszystkim Kołom, które pozyskały dotację, bo to dzięki ich  aktywności mieszkańcy naszej gminy będą mogli skorzystać z dodatkowej, atrakcyjnej oferty łączącej tradycję ze współczesnością – mówi Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno. - Trzymam  kciuki za powodzenie zaplanowanych działań w realizacji których na każdym etapie nasze KGW , jak zawsze, mogą liczyć na wsparcie Urzędu Gminy Kolno i Centrum Kultury Gminy Kolno w Koźle.

Na liście ofert zaopiniowanych pozytywnie znalazły się te złożone  przez  KGW w Filipkach Dużych, KGW w Bialikach, KGW w Zaskrodziu, KGW w Rupinie, KGW w Tyszkach – Łabno, KGW w Wincencie , KGW w Zabielu, KGW w Borkowie i KGW w Wykowie.

Więcej informacji o konkursie TUTAJ