b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2022_IMG_1.jpg

Kolejna edycja plenerowej imprezy nad Pisą w Koźle już za nami. Tegoroczna Noc Świętojańska odbyła się 19 czerwca, a jej organizator  – Centrum Kultury Gminy Kolno w Koźle przygotował szereg atrakcji. Nie zabrakło dobrej muzyki, konkursu na wianek i widowiska obrzędowego.

 

 – Dziękuję wszystkim wykonawcom, wystawcom, uczestnikom konkursu na wianek, podmiotom zaangażowanym w organizację wydarzenia oraz wszystkim  naszym gościom za wspaniałą wspólną zabawę – mówi Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno. -  Już dziś zapraszamy do Kozła na Noc Świętojańską za rok!

Na scenie na gminnym placu nad rzeką usłyszeć można było: Zespół Borkowiacy, Zespól Ludowy Grabowianie, Zespół Ludowy Czerwieniacy i solistkę Julię Wyka, która na II Wojewódzkim Przeglądzie Niezawodowej Twórczości teatralnej PIKTOGRAMY zajęła II miejsce w kategorii Mistrzowie Piosenki.

Po raz pierwszy na dużej scenie i przed tak liczną publicznością zaprezentował się Klub Seniora w Borkowie, który zaśpiewał kilka piosenek.

Ponadto na Nocy Świętojańskiej zagrał też zespół Minimal oraz  Zespół Bajorek w składzie: Dominik Bajorek, Łukasz Cudnik i Karol Pisarski

           

Uczestnicy wydarzenia mogli na poszczególnych stoiskach skorzystać z oferty  przygotowanej przez CKGK i Koła Gospodyń Wiejskich  z Kozła, Bialik i Zaskrodzia. Były też stoiska z zabawkami, balonami czy lodami oraz zjeżdżalnia dla dzieci. Tego dnia można było również zakupić album pt. "Kozioł i ziemia kolneńska w Dolinie Pisy"  autorstwa Pana Sylwestra Nicewicza z Kozła.

Sporym powodzeniem cieszył się konkurs na wianek do którego zgłoszonych zostało dziewięć wianków przygotowanych przez Kluby Seniora, Koło Gospodyń Wiejskich czy osoby indywidualne z gminy Kolno, ale też  z gminy Mały Płock.  Wianki oceniała komisja w składzie: Anastazy Jan Kalinowski Przewodniczący Rady Gminy Kolno oraz radni Tadeuszu Chludziński i Jerzy Samul. Pierwsze miejsce zdobył wianek przygotowany przez Klub Seniora w Borkowie, drugie miejsce wianek Koła Gospodyń Wiejskich w Wykowie, a trzecie miejsce  wianek przygotowany przez panią Beatę Rybka z Wykowa. Nagrody uczestnikom konkursy wręczyli członkowie komisji wraz z Józefem Bogdanem Wiśniewskim Wójtem Gminy Kolno.

Widowiskowym elementem Nocy Świętojańskiej było przedstawienie w wykonaniu Młodzieżowego Zespołu Obrzędowego z Bialik i Rupina - uczniów Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Wykowie i przemarsz oraz puszczanie wianków na Pisie.

O bezpieczeństwo uczestników wydarzenia zadbały jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Czerwonego i z Zabiela oraz Kolneńska Grupa Pierwszej Pomocy. CKGK w Koźle organizacyjnie wsparło również Koło Gospodyń Wiejskich Malinki z Wincenty.

Galeria zdjęć TUTAJ