b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2022_drogarydzewo.jpg

Właśnie ruszyła realizacja zadania pt. „ Przebudowa i rozbudowa dróg na terenie Gminy Kolno”. Prace trwają na drodze Obiedzino – Rydzewo.

- Następne w kolejności są odcinki dróg gminnych w Kossakach, Janowie i Zabiele - Czerwone – mówi Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno. - Na ten duży drogowy projekt pozyskaliśmy ponad 8 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

 

W ramach projektu  „Przebudowa i rozbudowa dróg na terenie Gminy Kolno” zaplanowano cztery zadania. Łącznie przebudowanych zostanie ponad 8 kilometrów dróg. Rozpoczęta  przebudowa drogi  Obiedzino – Rydzewo dotyczy całego jej odcinka o długości blisko 2,5 km.  W Kossakach przebudowany zostanie odcinek o długości blisko 1 km, w Janowie ponad 1,2 km, a na trasie Zabiele – Czerwone 3,7 km. Ten ostatni, najdłuższy odcinek, realizowany będzie w metodzie „zaprojektuj i wybuduj”.

Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego w Łomży.

Całkowita wartość projektu to ponad 11 mln zł.

lad