b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2022_IMG_9844.jpg

Gmina Kolno pozyskała 1 950 000 zł  w ramach III edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych skierowanego do gmin, w których funkcjonowały tzw. PGR-y.    - Do tego naboru złożyliśmy dwa wnioski dotyczące inwestycji w Glinkach oraz  w Lachowie – mówi Józef Bogdan Wiśniewski Wójt gminy Kolno – Dofinansowanie otrzymaliśmy na ten dotyczący modernizacji budynku po dawnej szkole w Glinkach. 

 

Plan jest taki, by w pięknie położonym budynku w Glinkach, w którym kiedyś funkcjonowało gimnazjum, stworzyć Centrum opiekuńczo-mieszkalne. Pozyskana dotacja z Polskiego Ładu byłaby  częścią  inwestycji, na realizację której Gmina Kolno będzie się ubiegać o dofinansowanie w ramach rządowego programu pn. „Centra opiekuńczo-mieszkalne”.  

Warto podkreślić, że dotacja pozyskana przez Gminę Kolno nie będzie jedyną, która przeznaczona zostanie na inwestycje w naszej gminie. W ramach tej edycji dofinansowanie otrzymał też Powiat Kolneński na przebudowę dróg:  Milewo – Lachowo – Gromadzyn i Wincenta – Górskie – Lachowo.

O podziale środków w tej edycji Programu Inwestycji Strategicznych na zadania w gminach powiatu kolneńskiego mówił dziś (15 lipca) podczas konferencji prasowej w Stawiskach pan Kazimierz Gwiazdowski Poseł na Sejm RP. Dotację otrzymały gminy: Kolno,  Mały Płock , Grabowo i Stawiski oraz Powiat Kolneński.

IMG 9854

IMG 9828