b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2022_15sierpnia.jpg

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Łomży informuje o ogólnopolskich obchodach Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej. W ramach akcji WEEKEND Z WOJSKIEM 15 sierpnia 2022 r. w łomżyńskim Parku im. Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma odbędzie się piknik wojskowy.

 

W scenariuszu imprezy znajdują się:

  • pokazy sprzętu wojska polskiego,
  • koncert orkiestry wojskowej,
  • kino frontowe (film pt. „Wyklęty” – od godz. 16.00),
  • żołnierska grochówka,
  • Mobilne Punkty Rekrutacyjne.

Ponadto, na terenie parku dostępne będą również inne atrakcje organizowane przez Urząd Miasta i 18 Łomżyński Pułk Logistyczny, m. in. tor saperski, cyklop (trenażer do nauki i kontroli celowania), militarne gry i zabawy oraz pokazy maskowania i musztry wojskowej.  

Szczegółowe informacje są dostępne na oficjalnej stronie MON: https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/swieto-wojska-polskiego-2022

oraz na fanpage FB: https://www.facebook.com/Lomza.WCR/

Łomża FB