b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2022_30.09.2022_115.jpg

W piątkowy wieczór 30 września na sali remizy OSP Zabiele odbyło się szkolenie przypominające materiał z dziedziny Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy dla strażaków ratowników OSP z terenu gminy Kolno, w których udział brały jednostki: OSP KSRG Zabiele, OSP KSRG Czerwone, OSP KSRG Lachowo, OSP Janowo, OSP Wykowo i OSP Zaskrodzie. Zajęciom przyglądali się członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP Zabiele.

 

Szkolenie podzielone było na dwie części. Pierwsza część teoretyczna, która skupiała się na przypomnieniu zasad bezpieczeństwa panujących na miejscu zdarzenia oraz przeprowadzenia szybkiego badania urazowego i zebrania wywiadu ratowniczego od osoby poszkodowanej. Natomiast część druga to część praktyczna. Uczestnicy szkolenia podzieleni zostali na trzy grupy, w których ćwiczyli przypominając wiedzę i umiejętności nabyte przed laty podczas kursów kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Szkolenie zostało zorganizowane przez Komendanta Miejsko – Gminnego ZOSP w Kolnie Kamila Jarzyło przy wsparciu druha Rafała Piwowarskiego z OSP Zabiele i druha Barnarda Piwowarskiego z OSP Czerwone.