b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2022_KV-logo.jpg

Informujemy, że na mocy aneksu zawartego 14 września 2022 r. do porozumienia  z dnia 18.12.2020r.   między Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku a Gminą Kolno w Urzędzie Gminy Kolno nadal funkcjonować będzie Gminy Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Programu „Czyste Powietrze”.  Mieszkańcy Gminy  Kolno zainteresowani  pozyskaniem dofinansowania w ramach Programu „Czyste Powietrze” otrzymają tu niezbędne informacje oraz wsparcie w zakresie przygotowania wniosków.

 

Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Programu „Czyste Powietrze” mieści się w Urzędzie Gminy Kolno ul. Wojska Polskiego 20 w pokoju nr 218.

Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00

Osobą odpowiedzialną za działania związane z realizacją Programu „Czyste Powietrze” w UG Kolno jest pani Paulina Paliwoda.

 Informacje udzielane są osobiście w urzędzie oraz telefonicznie pod nr tel. 86 278 91 38. Kontakt z pracownikiem możliwy jest również za pośrednictwem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Program „Czyste Powietrze”

Celem  Programu Czyste Powietrze jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych. 

Dla kogo?

Dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Na co?

Dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Ile?

Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania
i do 37 000 zł i do 47 000 zł (dotacja z prefinansowaniem) dla podwyższonego poziomu dofinansowania oraz 69 000 zł i 79 000 zł (dotacja z prefinansowaniem) dla najwyższego poziomu dofinansowania.

Szczegóły dotyczące Programu „Czyste Powietrze” znajdują się na stronach internetowych:

https://czystepowietrze.gov.pl/

 WWW.wfosigw.bialystok.pl/czyste-powietrze

 

Program „Czyste Powietrze” w Gminie Kolno w liczbach  (stan na dzień 31.12 2022 r.)

  • Liczba złożonych wniosków o dofinansowanie: 203
  • Liczba realizowanych przedsięwzięć: 95
  • Sumaryczna kwota wypłaconych dotacji: 2 727 541 zł
  • mt_ignore