b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2022_Ponad_541_tys._zl_line_Programs.jpg

Gmina Kolno znalazła się w  gronie 10 samorządów z województwa podlaskiego, którym Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał dziś (14 października) dofinansowanie na projekty związane z rozwojem usług elektronicznych.  Na zadanie pt. „ Rozwój usług elektronicznych w Urzędzie Gminy Kolno” otrzymamy ponad 541 tys. zł.

–  Nasz cel to wdrożenie takich rozwiązań, by mieszkańcom naszej gminy ułatwić i przyspieszyć załatwianie spraw w urzędzie, co będzie możliwe właśnie dzięki usługom udostępnionym online  – mówi Adam Masłowski Sekretarz Gminy Kolno.  

 

Zakres rzeczowy projektu obejmuje:  zakup i wdrożenie oprogramowania Portalu Mieszkańca, opracowanie formularzy e-usług (podatki i gospodarka odpadami), integracja z EZD PUW, zakup i wdrożenie modułu komunikacyjnego, zakup i wdrożenie systemu zarządzania zasobami informacji przestrzennej z portalem mapowym oraz szkolenie w zakresie ww. rozwiązań.

Po zrealizowaniu zadania  interesanci Urzędu Gminy Kolno, bez konieczności  wychodzenia z domu, a za pośrednictwem internetowego Portalu Mieszkańca będą mogli m.in. składać wnioski, uzyskiwać zaświadczenia czy wnosić opłaty. Udostępnionych zostanie łącznie aż  26 e-usług.

Okres realizacji projektu: IV kwartał 2022-II kwartał 2023.

Wartość projektu to ponad 637 tys., z czego 85% stanowi dofinansowanie pochodzące z Funduszy Europejskich.