b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2022_IMG_1594.jpg

25.10.2022 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwonem odbyła się XIII Edycję Konkursu Recytatorskiego „Jesień w poezji” w kategoriach przedszkole, uczniowie klas I – IV oraz uczniowie klas V – VIII.

 

W konkursie wzięło udział  55 recytatorów ze szkół podstawowych w Borkowie, Czerwonem, Janowie, Lachowie, Wykowie, Zabielu i Zaskrodziu.

   Prezentacje uczestników kategorii przedszkole i uczniowie  klas I-IV oceniała komisja w składzie: Ewa Bączek – dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Turośl, Maria Bućko – emerytowany nauczyciel, członek Zespołu Ludowego Czerwieniacy oraz Marta Uliszewska – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kolnie, zaś w kategorii uczniowie klas V-VIII oceniała komisja w składzie: Anna Beata Gosk – kierownik Biblioteki Publicznej Gminy Piątnica, Barbara Szczubełek – dyrektor Biblioteki Publicznej w Śniadowie oraz Elżbieta Ziółkowska – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży.

Komisja najwyżej oceniła recytację następujących osób:

Kategoria I – przedszkole:

1.  Maria Piechowska  – SP w Zaskrodziu

2.  Maja Wiśniewska – SP w Lachowie

3.  Alan Krupa – SP w Wykowie

3.  Amelia Ołdakowska – SP w Czerwonem

Wyróżnienie:  Oliwia Kozioł – SP w Czerwonem

Wyróżnienie:  Joanna Karwowska – SP w Zabielu

 

Kategoria II – uczniowie klas I – IV:

1.  Wiktor Przytuła–  SP w Lachowie

2.  Oliwia Krupa – SP w Wykowie 

3.  Dominika Boć – SP w Borkowie 

Wyróżnienie:  Klaudia Dąbkowska – SP w Wykowie

Wyróżnienie:  Alan Kowalczyk – SP w Janowie

Wyróżnienie:  Maja Pietruszka – SP w Zabielu

Kategoria III – uczniowie klas V – VIII:

1.  Anna Skrodzka – SP w Wykowie 

2.  Aleksandra Plona – SP w Janowie

3.  Julia Kozicka – SP w Borkowie

3.  Adam Szczech– SP  w Wykowie

Wyróżnienie:  Patryk Niedźwiecki – SP w Lachowie

Wyróżnienie: Amelia Piekarska – SP w Zabielu

     Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Pozostałym recytatorom oraz nauczycielom przygotowującym uczestników konkursu zostały wręczone dyplomy podziękowania. Nagrody zostały zakupione ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022 – 2023, za co serdecznie dziękujemy. Organizatorzy dziękują nauczycielom i rodzicom za przygotowanie przedszkolaków i uczniów do konkursu.

    Konkurs został zorganizowany przy współpracy ze Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich oddział w Łomży.

  GBP w Czerwonem

Galeria zdjęć na fb biblioteki: https://www.facebook.com/photo?fbid=423994489903883&set=pcb.424005123236153