b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2022_maly.jpg

Z przyjemnością informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem po raz piąty dołączyła do grona bibliotek w Polsce, w których przy udziale Instytutu Książki realizowany będzie projekt „Mała książka – wielki człowiek”. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.


     W wyprawce dzieci znajdą książkę Wojciecha Widłaka „Krasnal w Krzywej Czapce” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkola i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Dodatkowo w wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. Przygotowana dla nich broszura informacyjna „Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece” przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o wielu korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Badania wykazują, że dzieci wychowywane wśród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię.
    Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy oraz przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką.
   Udział w projekcie jest bezpłatny. Zapraszamy!

                                                                                                    

GBP w Czerwonem

maly1