b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2022_IMG_1979.jpg
"Wolność kocham i rozumiem" to hasło przejmującej patriotycznej uroczystości, która odbyła się w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Lachowie. Wieczornica przygotowana z okazji Narodowego Święta Niepodległości zgromadziła liczne grono rodziców i zaproszonych gości.
 
- Daliście nam dziś wspaniałą lekcję historii i patriotyzmu, za co bardzo serdecznie dziękujemy – mówił Józef Wiśniewski Wójt Gminy Kolno słowa uznania kierując do uczniów, ale też dyrekcji i nauczycieli. - Jestem z Was dumny, że w tak piękny sposób zademonstrowaliście nam swój patriotyzm. Nadal kształtujcie swoje postawy w kierunku umiłowania Ojczyzny i hołdowania najważniejszym wartościom jakimi są wolność i pokój.
 
Dopracowane w najdrobniejszych szczegółach widowisko powstało pod kierunkiem nauczycielek: Katarzyna Milanowska, Anna Przytuła i Edyta Ossowska, a przed publicznością zaprezentowali się uczniowie klas IV, V i VIII. Elementem uroczystości było wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni.
 

- Zaprosiliśmy państwa tutaj żeby razem świętować Święto Niepodległości i zaprezentować to, co nasi uczniowie przygotowali dla całej społeczności szkolnej i jest nam niezmiernie miło, że zaszczycili państwo nas swoją obecnością- dziękowały uczestnikom wieczornicy panie Jadwiga Filipkowska Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Lachowie wraz z Wicedyrektor Bogumiłą Mikucką.

 

Relacja z wydarzenia w Radio Nadzieja : TUTAJ oraz w Telewizji Narew TUTAJ