b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2022_DSC_0101.JPG

Spotykali się w swoich klubach, uczestniczyli w licznych warsztatach, byli na wycieczce,  a 25 listopada wspólnie bawili się na Balu Andrzejkowym. 25 listopada w Zabielu spotkali się kadra i uczestnicy projektu „Kluby Seniora w Gminie Kolno  III”, uczestnicy poprzedniej edycji oraz nasze zespoły śpiewacze. W wydarzeniu uczestniczył Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno, Jan Pieklik Wiceprzewodniczący Rady Gminy Kolno oraz sołtysi z miejscowości Zabiele - Zakaleń i Kolimagi.

– Nasi Seniorzy są tak aktywni,  mają tyle werwy i zapału do działania, że mogą być wzorem dla wielu młodych – mówi Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno. – Potwierdzeniem tej tezy są trzy  projekty w ramach których tworzyliśmy w naszej gminie Kluby Seniora, gdzie działy się i wciąż się  dzieją wspaniale rzeczy, za co kadrze projektów oraz wszystkim Seniorom serdecznie dziękuję.

 

W III edycji Kluby Seniora powstały w Czerwonem, Zabielu, Lachowie i Koźle.  Do każdego z klubów został zatrudniony opiekun. W ramach projektu zakupiono też m.in. sprzęt i materiały niezbędne do realizacji warsztatów prowadzonych w każdym z klubów przez dwóch animatorów. Realizacja tego projektu potrwa do końca grudnia br.

W balu udział wzięli również uczestnicy poprzedniej edycji projektu w ramach którego Kluby Seniora powstały w Janowie, Borkowie, Wykowie i Zaskrodziu.

Przed zaproszonymi gośćmi zaprezentowały się nasze zespoły śpiewacze: Borkowiacy, Zabielanki i Zespół Ludowy Czerwieniacy. Zabawę andrzejkową poprowadził zespól Bosman.

Spotkanie było okazją do wręczenia dyplomów – podziękowań i róż Seniorom, którzy kiedyś byli członkami zespołów Czerwieniacy i Zabielanki.

- Dziękujemy, że byliście bardzo ważną częścią tych zespołów, dziękuję za wasz wkład w ich powstanie czy rozwój - mówił wójt Józef Wiśniewski.

Na pamiątkę tego wydarzenia i udziału w projekcie każdemu Klubowi Seniora wraz z kadrą projektu i Wójtem Gminy Kolno zrobiono pamiątkowe zdjęcie.

Spotkanie w Zabielu odbyło się w ramach projektu „Kluby Seniora w Gminie Kolno III” na który Gmina Kolno pozyskała ponad 210 tys. zł dofinansowania  Realizatorem projektu „Kluby Seniora w Gminie Kolno  III”, podobnie jak poprzednich edycji, był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kolnie wspierany przez Centrum Kultury Gminy Kolno.

mt_ignore

Relacja w Radio Nadzieja: https://bit.ly/3XvMGFw

Relacja w Telewizji Narew: https://bit.ly/3gQIRds

 

Galeria zdjęć pana Sylwestra Nicewicza dostępna jest TUTAJ

Zdjęcia autorstwa pani Anety Rybka: