b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2022_IMG_3408.jpg

Bohdan Paszkowski Wojewoda Podlaski wraz z Józefem Bogdanem Wiśniewskim Wójtem Gminy Kolno wręczyli trzy Złote Medale za Długoletnią Służbę przyznane przez Prezydenta RP  oraz dwa Medale  „Pro Patria” przyznane przez Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Uroczystość odbyła się 6 lutego w Kolnie.

 

Złote Medale za Długoletnią Służbę o które w 2022 roku wnioskował Wójt Gminy Kolno otrzymali: Halina Teresa Boryszewska Skarbnik Gminy Kolno oraz Jadwiga Stanisławska i Mirosław Podsiad z UG Kolno.

- Chcę wszystkim Państwu bardzo serdecznie pogratulować, ponieważ przebieg waszej pracy zawodowej był taki, że ciągle realizowaliście się zawodowo na swoich stanowiskach, a to miało przełożenie na budowanie oferty dla naszych mieszkańców  za to bardzo dziękuję i życzę wszelkiej pomyślności – mówił wójt Józef Wiśniewski.

Medale „Pro Patria” otrzymali: Dariusz Syrnicki i Mariusz Charubin ze Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Odznaczenie to przyznawane jest za „za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej”, a tych na swoim koncie obaj panowie mają bardzo wiele.  Warto przypomnieć, że jedną z inicjatyw podjętych w naszej gminie przez odznaczonych było upamiętnienie 67 rocznicy śmierci Mariana Borysa „Czarny” poprzez odsłonięcie tablicy pamiątkowej przy drodze między Borkowem a Zaskrodziem.

- Panom również serdecznie gratuluję, działacie w obszarze bardzo trudnym, niejednokrotnie o tym rozmawialiśmy, a Wy podjęliście ten wysiłek, by zmieniać nieco postrzeganie tych sytuacji i wydarzeń, które miały miejsce w przeszłości i to wam się bardzo udaje. Gratuluję i życzę powodzenia – powiedział wójt Józef Wiśniewski.

Wręczając medale Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski serdecznie gratulował każdej z wyróżnionych osób. Wszyscy otrzymali również po czerwonej róży.

Spotkanie zakończyło się ciekawymi rozmowami przy kawie, herbacie i ciastkach.