b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2022_IMG_3777.jpg

Dziś w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Wykowie miało miejsce uroczyste przekazanie sportowych pomocy dydaktycznych zakupionych za pieniądze zebrane wśród członków Rady Gminy Kolno. To już trzecia szkoła w gminie, która otrzymała taki prezent od radnych.

– Serdecznie dziękuję, że inicjatywa Przewodniczącego i Radnych  Rady Gminy Kolno tak dobrze się przyjęła – mówił Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno. – Dziękuję za ten wspaniały gest serca i za inwestowanie w rozwój naszej oświaty.

 

Społeczność szkoły w Wykowie przyjęła dziś darczyńców i gości w sposób wyjątkowy. W ramach podziękowania uczniowie zaprezentowali scenkę kabaretową, a przedszkolaki  taniec i śpiew.  Odbył się też teleturniej 1 z 10 w trakcie którego uczniowie zadawali gościom pytania z wiedzy o  społeczeństwie, o  gminie Kolno, ale też o szkole w Wykowie.  Zwycięzcą teleturnieju został Jan Pieklik Wiceprzewodniczący Rady Gminy Kolno. Były laurki z magicznym słowem „Dziękujemy” wręczane przez uczniów oraz pamiątkowe medale dla Wójta, Radnych, Sołtysa Wykowa i Dyrektor ZOPO wręczone przez panią Monikę Bągart Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Wykowie.

Za tak serdeczne przyjęcie uczniom, dyrekcji oraz nauczycielom Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Wykowie dziękował Wójt Gminy Kolno i Przewodniczący Rady Gminy Kolno.

- „Rzucisz za siebie, a znajdziesz przed sobą” – przypomniał przysłowie Anastazy Jan Kalinowski Przewodniczący Rady Gminy Kolno. - Chcemy Was drodzy uczniowie  uczyć, że warto się dzielić, warto pomagać.  

- Dziś otrzymaliście Państwo sprzęt sportowy, a za moment w tej szkole rozpocznie się remont jakiego jeszcze nie było – mówił Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno. – Wszystko po to, by stworzyć Wam jeszcze lepsze warunki do nauki i rozwoju.