b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2022_IMG_3918.jpg

Trzecie urodziny pierwszego w gminie Kolno publicznego przedszkola w Lachowie upłynęły zgodnie z hasłem tej instytucji, którym jest cytat „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Jak  na urodziny przystało były serdeczne życzenia, prezenty i tort oraz mnóstwo uśmiechów za sprawą wspaniałych tanecznych występów przedszkolaków i niespodzianki od rodziców, którzy brawurowo wcielili się w role bohaterów wiersza „Rzepka” Juliana Tuwima.

 

– Dziś towarzyszy nam wszystkim radość, że to przedszkole powstało  - mówi Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno. – Z perspektywy minionych lat możemy ocenić jednoznacznie, że to przedsięwzięcie jest naprawdę bardzo potrzebne i cieszymy się, że wspólnie z Radą Gminy Kolno udało nam się wypracować tak dobrą ofertę dla dzieci z naszej gminy i ich rodziców .

Potwierdzeniem tej tezy jest nie tylko  wyjątkowa atmosfera na urodzinach, ale przede wszystkim codzienna praca z grupą maluszków i starszaków. Zajęcia odbywają się w nowym dobudowanym skrzydle, gdzie do dyspozycji dzieci są dwie dobrze wyposażone sale, szatnie, łazienki oraz stołówka. Kluczem do sukcesu jest kadra, co podkreślał Wójt Gminy Kolno.

- Tu widzi się tę troskę o dzieci, zarówno u dyrekcji, jak i nauczycieli – mówił wójt Józef Wiśniewski – Dziękuję, że robicie wszystko, by przedszkolaki mogły jak najlepiej się rozwijać, a rodzice spokojnie realizować się zawodowo czy to prowadząc gospodarstwa, czy podejmując inną pracę zarobkową.

Przypomnijmy, że przedszkole w Lachowie powstało dzięki blisko 1,5 mln zł dotacji, którą  Gmina Kolno pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 na projekt pt. „Wzrost dostępności do wysokiej jakości infrastruktury przedszkolnej w Gminie Kolno.

Relacja w Radio Nadzieja: https://radionadzieja.pl/gmina-kolno-pierwsze-urodziny-przedszkola-publicznego-w-lachowie-foto/