b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2022_IMG-20230301-WA0005.jpg

Punkt Przedszkolny w Zabielu od kilku lat swojej działalności stawia na edukację, integrację i dobrą zabawę nie tylko przedszkolaków, ale także ich opiekunów.  Rodzice jak i przedszkolaki często angażują się w życie przedszkola, wspierają inicjatywy podjęte przez nauczycieli oraz biorą udział w projektach.

 

Jakiś czas temu dzieci wraz z ich opiekunami wzięli udział w zajęciach otwartych. Warsztaty plastyczne i teatralne przygotowała pani Magdalena Siok. Podczas warsztatów siły połączyli zarówno młodsi jak i starsi członkowie rodzin. Spotkanie było okazją do wspólnego spędzania czasu, integracji oraz przede wszystkim dobrej zabawy. Rodzice wraz z dziećmi w sposób  twórczy i kreatywny podeszli do realizacji zadania.  Wspólnie wykonali piękne drzewa genealogiczne, jakie podarowali później babciom i dziadkom.

Kolejną inicjatywą, w jaką chętnie zaangażowali się rodzice, były warsztaty teatralne.   Zabawna inscenizacja „Rzepki” Juliana Tuwima opracowana przez nauczycielkę wychowania przedszkolnego, zachęciła opiekunów najmłodszych dzieci do wzięcia udziału w przedstawieniu. Rodzice cyklicznie spotykali się podczas prób i przygotowywali do występu. Dorośli samodzielnie zadbali o scenografię oraz kostiumy. Premiera przedstawienia miała miejsce podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Aktorzy wspaniale odegrali swoje role i zaprezentowali się szerszej publiczności. Występ okazał się największą niespodzianką zwłaszcza dla dzieci, które mogły podziwiać rodziców z perspektywy widza w zupełnie innej scenerii, niż domowa. Pozytywnie zaskoczeni byli także seniorzy, którzy licznie przybyli w tym wyjątkowym dniu do szkoły, aby celebrować w obecności wnuków najważniejsze święto każdej babci i każdego dziadka.

Serdeczne podziękowania należą się rodzicom,którzy znaleźli czas i odwagę ,aby wystąpić na scenie jako aktorzy : Adam Cudakiewicz, Robert Rejka, Kamil Podlaski,Ewa Rejka, Eliza Cudakiewicz,Magdalena Dymczyk, Katarzyna Siwik,Marlena Dymczyk,Dorota Gardocka,Magdalena Norowska,Bogusława Parda-Rutkowska, Wioleta Paliwoda z córką Alicją wcielającą się w młodą rzepkę. Dziękujemy także Katarzynie Podlaskiej, która przygotowała piękny i smaczny  tort.

Magdalena Siok i Bogusława Parda-Rutkowska
nauczycielki wychowania przedszkolnego w SP w Zabielu