b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2022_IMG_5056.jpg

Po zakończonej już termomodernizacji budynek Szkoły Podstawowej w Zaskrodziu naprawdę robi  wrażenie, ale co najważniejsze będzie bardziej komfortowy w użytkowaniu i bardziej ekonomiczny w utrzymaniu.  

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej inwestycji, bo szkoła w Zaskrodziu naprawdę wymagała już remontu – mówi Józef Wiśniewski Wójt Gminy Kolno. – Poza wykonaniem prac niezbędnych, by budynek był bardziej energooszczędny, zależało nam też na zachowaniu  jego charakterystycznego wyglądu,  dlatego zdecydowaliśmy się na zastosowanie nowej, ale drewnianej elewacji, bo taka była tu poprzednio.  

 Zadowolenia nie kryje też społeczność szkoły.

- Dostajemy dużo informacji, że szkoła po remoncie bardzo się podoba – mówi Bożena Wiśniewska Dyrektor SP w Zaskrodziu. – Jest też zdecydowanie cieplej, więc będziemy mogli palić mniej niż dotychczas.

Zakres prac był spory. Remont trwał kilka miesięcy.

- W ramach tego zadania wymieniony został dach, okna, drzwi, elewacja, instalacja elektryczna oraz docieplone zostały ściany elewacyjne i stropodach - mówi Robert Nadara Kierownik Referatu  Inwestycji i Rozwoju w Urzędzie Gminy Kolno.

Oczekiwana od lat inwestycja zrealizowana została z udziałem pieniędzy pozyskanych przez Gminę Kolno z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Całkowity koszt  inwestycji to 532 678, 98 z  czego aż  500 tys. zł to dotacja.  

- Cieszę się, że doszło do tego remontu, bo nasza szkoła wygląda jak nowa, a dzieci i nauczyciele mają lepsze warunki do nauki i pracy – mówi Henryk Hermanowski Radny Gminy Kolno. – Dziękuję za dobrą współpracę w tym zakresie Wójtowi i Radzie Gminy Kolno oraz pracownikom Urzędu Gminy Kolno i dyrekcji szkoły w Zaskrodziu.   

 

Na zdjęciach: Pani Bożena Wiśniewska Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zaskrodziu, Józef Wiśniewski Wójt Gminy Kolno, Henryk Hermanowski Radny Gminy Kolno i sołtys Zaskrodzia oraz Robert Nadara Kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju w Urzędzie Gminy Kolno.