b_250_200_16777215_00_images_artykuly_drogabor.jpg

W poniedziałek i we wtorek gospodarze z Borkowa pomagali rozwozić żwir na drogę dojazdową do łąk. W ramach realizacji zadania zaplanowanego na ten rok z funduszu sołeckiego na drogę rozwieziono 27 wywrotek żwiru czyli 459 metrów sześciennych. – Dziękuję tym mieszkańcom, którzy zaangażowali się w działanie, bo dzięki temu wspólnie wykonaliśmy je w zaledwie dwa dni – mówi Józef Wiśniewski, wójt gminy Kolno.

 

Dostawca żwiru dowoził i składował materiał w jednym miejscu. Koparka gminna przerzucała go na przyczepy okolicznych gospodarzy, a ci rozwozili żwir na konkretną drogę. W poniedziałek gospodarzy z Borkowa wspomógł rolnik z Janowa. Gdyby nie zaangażowanie i sprzęt mieszkańców na efekt końcowy prac trzeba byłoby czekać znacznie dłużej.

Podobne zaangażowanie widać było ostatnio również przy realizacji zadania z funduszu sołeckiego w Kozikach Olszynach. Tu po wytyczeniu drogi trzeba było ją poszerzyć, a w tym celu wybrać i wywieźć nadmiar urobku, w czym bardzo sprawnie pomogli mieszkańcy sołectwa.

Przypomnijmy, że w ramach funduszu sołeckiego na 2017 r. w naszej gminie zaplanowano do realizacji zadania w 41 sołectwach z czego większość prac wykonują pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Gminy Kolno. Żwirowanie dróg zrealizowane zostanie w 20 sołectwach.