b_250_200_16777215_00_images_artykuly_czernice.jpg

Pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Gminy Kolno realizują zadanie w ramach funduszu sołeckiego w Czernicach, które polega na budowie ogrodzenia gminnego boiska. – To pierwsza inwestycja w ramach funduszu sołeckiego w tej miejscowości – mówi wójt Józef Wiśniewski. – W ubiegłym roku mieszkańcy tego sołectwa, podobnie jak Pachuczyna, zrezygnowali z inwestycji w ramach funduszu sołeckiego z intencją, by Gmina Kolno mogła przekazać w formie dotacji środki na budowę chodników przy drodze wojewódzkiej nr 647.

Dziś przy nowym chodniku w Czernicach powstaje ogrodzenie gminnego boiska, by mieszkańcy mogli bezpiecznie z niego skorzystać.

Ogrodzenia gminnych placów w ramach tegorocznego funduszu sołeckiego zaplanowano jeszcze w Starych Kiełczach, Truszkach Zalesiu i Tyszkach Łabno.