b_250_200_16777215_00_images_artykuly_IMG_5220.jpg

W ramach funduszu sołeckiego na 2017 r. pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Gminy Kolno wykonują obecnie m.in. remonty w budynku gminnym w Bialikach i w świetlicy w Gromadzynie Wykno. – W tym roku w ramach funduszu sołeckiego zadania polegające na remoncie gminnych budynków zaplanowane mieliśmy w czterech miejscowościach – mówi wójt Józef Wiśniewski. – Prace w remizie w Janowie już zakończyliśmy, po wykonaniu inwestycji w Gromadzynie Wykno i Bialikach będziemy remontować świetlicę w Filipkach Małych.

 

W budynku w Bialikach wymieniona już została w części stolarka okienna i drzwiowa, skuto starą i wylano nową posadzkę cementową, zakończono też szpachlowanie ścian i sufitów. Wykonano nową łazienkę i aneks kuchenny. Obecnie trwają prace nad ułożeniem terakoty w pomieszczeniach i glazury w łazience.

W budynku w Gromadzynie Wykno również wylano nową posadzkę na której układana będzie terakota po tym, jak pracownicy zakończą wygładzanie ścian.

Na realizację wszystkich zadań w ramach tegorocznego funduszu sołeckiego w 41 miejscowościach w budżecie Gminy Kolno zaplanowano ponad 530 tys. zł.