b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2017_IMG_5659.jpg

Wykowo to kolejna miejscowość, w której Gmina Kolno realizuje zadanie w ramach funduszu sołeckiego na 2017 r. Pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Gminy Kolno wykonują obustronne utwardzenie poboczy drogi gminnej. – Realizacja tegorocznego funduszu idzie pełną parą, a przed nami wrześniowe spotkania w każdy sołectwie związane z planowaniem inwestycji z funduszu sołeckiego na przyszły rok - mówi Józef Wiśniewski, wójt gminy Kolno.

W Wykowie prace potrwają jeszcze kilka dni. Równolegle pracownicy UG Kolno wykonują żwirowania dróg gminnych i dojazdowych do pól. W przyszłym tygodniu rozpocznie się realizacja funduszu sołeckiego w w Filipkach Małych – remont gminnego budynku oraz w Starym Gromadzynie – utwardzanie poboczy, a następnie pobocza utwardzane będą w Waszkach. W tym roku zadania z funduszu sołeckiego zostaną wykonane w 41 miejscowościach naszej gminy.