b_250_200_16777215_00_images_artykuly_zyczenianowyrokszkolny.jpg

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele,
Pracownicy Oświaty, Uczniowie oraz Rodzice,

                   Witając Was serdecznie po wakacyjnej przerwie, przed pierwszym szkolnym dzwonkiem rozpoczynającym rok szkolny 2017/2018 życzę, by dzisiejszy dzień był początkiem nie tylko ciężkiej pracy, ale też niezapomnianej przygody, jaką zawsze jest spotkanie z drugim człowiekiem.

W procesie edukacji równie ważne, co zdobywanie wiedzy i umiejętności jest kształcenie postaw, budowanie relacji, nauka współdziałania. Nowy rok szkolny to szansa na napisanie nowego rozdziału w historii szkoły, klasy, a także w życiu każdego z Was. Stawiajcie sobie ambitne cele, spełniajcie marzenia, angażujcie się w budowanie szkolnej społeczności, bo to od nas wszystkich zależy jak będzie ona wyglądała. Warto dobrze wykorzystać nadchodzące miesiące, by w następne wakacje wejść z radością, poczuciem dobrze wypełnionego obowiązku i wykorzystanej szansy.

          Dyrektorom, Nauczycielom i Pracownikom oświaty życzę zaangażowania w realizację programów nauczania, serca i mądrości w kontaktach z uczniami oraz cierpliwości na pełen wyzwań czas wdrażania reformy edukacji. Uczniom życzę jak najwięcej sukcesów, a jeśli przytrafią się Wam porażki potraktujcie je jak cenne życiowe lekcje, nie poddawajcie się i nie traćcie wiary we własne możliwości. Pamiętajcie, że przy odrobinie wysiłku możecie zdobyć stypendium lub nagrodę Wójta Gminy Kolno. W stronę Rodziców kieruję podziękowania za wsparcie i aktywny udział w życiu szkół. Bez Waszego zaangażowania nie ma mowy o dobrym procesie kształcenia uczniów naszych szkół.

          Wszystkim życzę, by pierwszy szkolny dzwonek w roku szkolnym 2017 /2018 był zapowiedzią wielu dobrych chwil, osiągnięć wieńczących rzetelną pracę, zrealizowanych planów oraz spełnionych marzeń.     

Józef Bogdan Wiśniewski,

Wójt Gminy Kolno