b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2017_drogi.jpg

Oficjalne pisma, osobiste rozmowy, ogromne zaangażowanie władz gminy Kolno i zrozumienie pilnych potrzeb jej mieszkańców na szczeblu województwa przynoszą efekty. Z roku na rok stan drogi wojewódzkiej nr 647 na terenie naszej gminy znacznie się poprawia.

 

Przypomnijmy, że w obszarze gminy Kolno poważne remonty tej drogi wojewódzkiej rozpoczęły się w 2015 r. Wtedy to przebudowany został odcinek od Kolna do Starego Gromadzyna. W 2016 roku modernizacja objęła fragmenty drogi na trasie Zabiele – Kolno. W 2017 r. dokończona została przebudowa na trasie Zabiele – Kolno i rozpoczęto modernizację odcinka drogi za Zabielem. Warto podkreślić, że przebudowa drogi to nie tylko położenie nowej warstwy asfaltu, ale też m.in. jej poszerzenie, budowa zatok autobusowych, utwardzanie poboczy. W ramach bardzo dobrej współpracy z Zarządem Województwa Podlaskiego i Podlaskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w gminie Kolno przy tej drodze wojewódzkiej wykonane zostały nowe chodniki w Pachuczynie i Czernicach.

– Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku prowadzona będzie przebudowa drogi wojewódzkiej nr 647 na odcinku od Zabiela, do granic administracyjnych gminy Kolno, a nawet dalej, aż do miejscowości Ptaki w gminie Turośl – informuje Józef Wiśniewski, wójt gminy Kolno.