b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2017_IMG_2007.JPG

18 października w sali konferencyjnej Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonem, w kategorii uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, odbył się konkurs wiedzy „Moja mała ojczyzna – gmina Kolno” przeprowadzony przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Kolno „Integracja” , Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwonem i Centrum Kultury Gminy Kolno.

 

W konkursie wzięło udział 18 uczniów ze szkół podstawowych: w Borkowie – Daria Cudnik, Oliwia Sielawa, Czerwonem – Natalia Antosiewicz, Bartosz Olszak, Przemysław Kołowajtys, Janowie – Amelia Andrzejczyk, Julita Serafin, Lachowie – Kalina Małgorzata Chmielewska, Klaudia Włodkowska, Wiktoria Zaleśna, Wykowie – Szymon Gnatowski, Cezary Kałęka, Aleksandra Karwowska oraz gimnazjum: w Kolnie – Patrycja Banach, Lachowie – Kamila Wyka, Aleksandra Zejer i Zabielu – Weronika Bednarska, Katarzyna Wykowska.

Testy konkursowe oceniała komisja złożona z członków stowarzyszenia „Integracja”: Alfred Samul i Barbara Sielawa oraz Marzena Banach – pracownik GBP w Czerwonem. Na 83 możliwych punktów do zdobycia najlepiej z testem poradzili sobie:

I miejsce – Natalia Antosiewicz – 72 p. – SP Czerwone – nauczyciel

                 przygotowujący – Jacek Bagiński

II miejsce – Amelia Andrzejczyk – 71 p. – SP Janowo – nauczyciel    

                   przygotowujący – Aneta Roman

II miejsce – Przemysław Kołowajtys – 71 p. – SP Czerwone – nauczyciel

                 przygotowujący – Jacek Bagiński

III miejsce – Cezary Kałęka – 70 p. – SP Wykowo – nauczyciel

                 przygotowujący – Adam Grzymała

Organizatorzy dziękują nauczycielom: Jackowi Bagińskiemu, Adamowi Grzymała, Anecie Roman, Robertowi Sekścińskiemu, Beacie Szewczyk, Anecie Tarce i Barbarze Wądołowskiej za przygotowanie uczniów do konkursu.

Konkurs „Moja mała ojczyzna – gmina Kolno” było ostatnim działaniem w ramach projektu „Śladami przeszłości i teraźniejszości – 25 lecie Gminy Kolno”  realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Kolno „Integracja”. Środki na jego realizację pozyskało Centrum Kultury Gminy Kolno z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2017.  Na podsumowanie wszystkich działań projektowych zaprosimy już wkrótce.

Barbara Sielawa