b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2017_IMG_7735.jpg

Za nami pierwsze dwudniowe Forum Gospodarcze Subregionu Łomżyńskiego. Ważne wydarzenie odbiło się szerokim echem, a jednym z powodów była m.in. firma AimControllers z Zabiela produkująca ulepszone pady i kontrolery. Wizyta studyjna w siedzibie firmy i stoisko wystawowe w trakcie konferencji w Łomży wzbudziło zainteresowanie mediów, ale też prelegentów i uczestników I Forum Gospodarczego Subregionu Łomżyńskiego. – Udział w tym wyjątkowym projekcie to szansa na promowanie Gminy Kolno i naszych przedsiębiorców, a jak się okazuje nawet w tak specyficznym obszarze jak innowacyjność mamy się czym pochwalić – mówi Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno.

 

W dwudniowym wydarzeniu zorganizowanym przez Łomżyńskie Forum Samorządowe i Powiat Łomżyński w ramach projektu „ pt "Subregion Łomżyński najbardziej innowacyjny w woj. podlaskim i wiarygodny partner w biznesie" dofinansowanym ze środków Ministra Spraw Zagranicznych uczestniczyło m.in. 60 delegatów z 9 państw.   Na zaproszenie Gminy Kolno – członka stowarzyszenia ŁFS przyjechały reprezentacje z miast Mosty i Iwanowo na Białorusi oraz Troki na Litwie. To kontynuacja współpracy z zagranicznymi parnetrami nawiązanej m.in przy wspólnym składaniu wniosków do Programu Współpracy Transgranicznej Polska - białoruś - Ukraina 2014 - 2020.

Tematem przewodnim pierwszego dnia Forum to „Oblicza innowacyjności subregionu Łomżyńskiego. Wizja Rozwoju”. Po uroczystym otwarciu i przedstawieniu założeń programu, którego Forum było częścią zgromadzeni w auli Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży wysłuchali czterech wykładów. Po konferencji delegaci i zaproszeni goście wyjechali na wizyty studyjne m.in. do Zabiela, gdzie w siedzibie AimControllers właściciel - pan Maciej Góralczyk opowiedział o początkach firmy, która jest jedną z kilku tego typu firm na świecie i mimo , że działa od kilku lat to już jest znana i uznana na świecie głównie w środowisku graczy. W Zabielu można było zobaczyć jak przebiega proces ulepszania i personalizowania padów. Po wizycie w Zabielu uczestnicy Forum pojechali do Domczaru w Kolnie, a następnie do firmy Zakrem w Grajewie.

Drugi dzień Forum upłynął pod hasłem „Małe i średnie przedsiębiorstwa Subregionu Łomżyńskiego. Możliwości współpracy”. Głównym punktem była debata z udziałem przedsiębiorców z Subregionu Łomżyńskiego. W ramach targów wymiany doświadczeń stoiska wystawowe zaprezentowały m.in. AimControllers z Zabiela i Zakład Stolarski Nicewicz z Kozła. O własnych doświadczeniach w zdobywaniu światowych rynków opowiedziała pani Monika Żochowska z Drozdowa pod Łomżą – prezeska firmy Phenicoptere – pierwszej w świecie firmy stosującej mikrowłókna w kosmetyce – producenta rękawicy do demakijażu Glove. Tego dnia goście Forum zwiedzili również  UniGlass w Łomży i Prefbet Śniadowie.

Firma AimControllers z Zabiela działająca w dynamicznie rozwijającej się branży związanej z e-sportem wzbudziła zainteresowanie mediów. Zobaczcie relacje:

TVP Białystok - TUTAJ

portal 4lomza.pl - TUTAJ

portal mylomza.pl - TUTAJ

Gazeta Współczesna - TUTAJ