b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2017_foto.jpg

17 października w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonem nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Uroki gminy Kolno zapisane w kadrze” ogłoszonego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Kolno „Integracja”, Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwonem i Centrum Kultury Gminy Kolno.

 Konkurs fotograficzny został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii I – uczniowie klas V-VII szkoły podstawowej i uczniowie gimnazjów udział wzięło 14 osób, w kategorii II – młodzież szkół ponadgimnazjalnych – 4 osoby oraz w kategorii III – osoby dorosłe – 17 osób. Każdy uczestnik mógł maksymalnie nadesłać 2 zdjęcia przedstawiające uroki naszej gminy, w sumie napłynęło 63 zdjęcia. Fotografie oceniała komisja powołana przez organizatora w składzie: Michał Kubiak – pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kolnie, Sylwester Nicewicz – prywatny przedsiębiorca, fotograf i pasjonat fotografii oraz Aleksandra Szyc – pracownik Centrum Kultury Gminy Kolno. 

W konkursie fotograficznym, w kategorii I: uczniowie klas V-VII szkoły podstawowej i uczniowie gimnazjów jury przyznało:
I miejsce – Amelia Andrzejczyk – SP im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Janowie 
II miejsce: – Natalia Bajkowska – Gimnazjum w Zabielu 
III miejsce – Mateusz Gutowski – SP w Zaskrodziu 
Wyróżnienie: Natalia Antosiewicz – SP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem 
Wyróżnienie: Natalia Góralczyk – Gimnazjum w Zabielu 

W kategorii II: uczniowie szkół ponadgimnazjalnych komisja przyznała:
I miejsce – Hubert Zajk – I LO im. Adama Mickiewicza w Kolnie
II miejsce – Dominik Banach – Zespół Szkół Technicznych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kolnie
III miejsce – Karolina Olszak – III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego Armii Krajowej w Łomży
Wyróżnienie: Justyna Kopacz – Zespół Szkół Technicznych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kolnie

W kategorii III: osoby dorosłe:
I miejsce – Monika Bajno
II miejsce – Paweł Lisiecki
III miejsce – Monika Zajk
Wyróżnienie: Alicja Gutowska 
Wyróżnienie: Adrianna Zielińska
      Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Jednocześnie gratulujemy podjętego wyzwania oraz pięknych fotografii prezentujących niezwykłe miejsca naszej gminy. Konkurs „Uroki gminy Kolno zapisane w kadrze” to jedno z działań w ramach projektu „Śladami przeszłości i teraźniejszości – 25 lecie Gminy Kolno” realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Kolno „Integracja”. Środki na jego realizację pozyskało Centrum Kultury Gminy Kolno z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2017.

 

Teresa Skrodzka

7

6

5