b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2017_DSC04972.jpg

Takiego spotkania w świetlicy Centrum Kultury Gminy Kolno w Lachowie jeszcze nie było. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości zespoły z naszej gminy wystąpiły z pierwszym koncertem pieśni patriotycznych. Na odnowionej scenie w Lachowie z piękną okolicznościową dekoracją wykonaną przez panie z zespołu Magnum Noli zaśpiewali: zespół ludowy Czerwieniacy, Magnum Noli, Zabielanki, Il Canto, Me&TBD oraz Łukasz Cudnik solista z zespołu Dożynkersi. W ten wzruszający świąteczny wieczór nie zabrakło też wspólnego partiotycznego śpiewania w którym uczestniczyli m.in. Józef Wiśniewski, wójt gminy Kolno, Robert Nadara, wicestarosta kolneński, Wojciech Jermacz, przewodniczący Rady Gminy Kolno oraz radni gminy Kolno, Wiesław Dąbrowski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kolneńskiego, przedstawiciele szkół, instytucji, stowarzyszeń i mieszkańcy gminy. Koncert Pieśni Patriotycznych na stałe wpisze się w kalendarz gminnych uroczystości, dlatego już dziś zapraszamy do wspólnego patrotycznego śpiewania w trakcie Narodowego Święta Niepodległości w 2018 roku.