b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2017_IMG_0021.jpg

Dzisiejsze spotkanie z pieśnią patriotyczną zakończyło obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem. W miniony piątek odbył się uroczysty apel, a dziś szkoła włączyła się w przedsięwzięcie "Patriotyczne Śpiewanie 2017"  pod honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy organizowane przez Szkołę Podstawową nr 12 w Białymstoku. We wspólnym śpiewaniu uczestniczyli m.in. ppor. Tomasz Wyczawski z 13 batalionu lekkiej piechoty WOT w Łomży, przedsatwiciele samorządu Gminy Kolno i jednostek podległych, stowarzyszeń. W murach szkoły wybrzmiały: Mazurek Dąbrowskiego, Pierwsza Kadrowa, Przybyli Ułani pod okienko, Maszerują strzelcy, Pierwsza Brygada i Pałacyk Michla. Przed każdym utworem uczniowie przedstawiali informacje na temat jego genezy, a śpiewac mógł każdy, ponieważ teksty wyświetlane były za pomocą projektora.  Uczniów do udziału w "Patriotycznym śpiewaniu" przygotowała nauczycielka pani Ewa Kiełczewska, za przygotowanie piątkowego apelu odpowiadał pan Wojciech Nodzewski. Dzisiejsza uroczystość była podsumowaniem rocznych obchodów roku Marszałka Józefa Piłsudskiego w 150 rocznicę jego urodzin oraz inauguracją obchodów "Roku dla Niepodległej".