b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2017_Barwy-podlasia_A3_2017_www.jpg

W najbliższy weekend 18 - 19 listopada zapraszamy na Festiwal Muzyczne Barwy Podlasia organizowany przez Centrum Kultury Gminy Kolno na hali sportowej w Zabielu. W ramach projektu dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury z programu "Kultura - Interwencje 2017" przez dwa dni na scenie zaprezentują się zespoły dziecięce ( w sobotę 18 listopada) i zespoły dorosłych ( w niedzielę 19 listopada). Festwial ukazujący bogactwo kultury naszego województwa wieńczy projekt "Muzyczne Barwy Podlasia", którego elementem były również audycje radiowe promujące kulturę regionu. Warto przypomnieć, że wniosek  "Muzyczne Barwy Podlasia" złożony przez Centrum Kultury Gminy Kolno zyskał uznanie w oczach ministerialnych ekspertów i jako jeden z nielicznych, w stosunku do liczby zainteresowanych, otrzymał dofinansowanie w ramach jesiennej edycji programu "Kultura - Interwencje 2017".  Dzięki temu wsparciu na scenie w Zabielu zaprezntują się również zespoły z partnerskich gmin na Litwie i z Białorusi. Dodatkowo w niedzielę będzie można pooglądać, a nawet zakupić rękodzieło wykonane przez 12 twórców zrzeszonych w Stowarzyszneiu Twórców Ludowych przy Związku Polaków na Białorusi. Koncerty rozpoczynamy o godz. 13.00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!