b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2017_20171108_094955.jpg

8 listopada 2017 r. uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Zabielu wzięli aktywny udział w akcji edukacyjnej "Śniadanie daje moc", organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Przy wsparciu rodziców i wychowawców, uczniowie przygotowali wspólne śniadanie. Dzieci ze zdrowych składników ułożonych na talerzach robiły pyszne, kolorowe kanapki. Na stołach znalazły się także owoce, warzywa oraz mleko i jogurty. Celem tej akcji było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania dzieci, w tym roli śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia oraz przyczynienie się do obniżenia poziomu niedożywienia dzieci w Polsce poprzez edukację.

 

Spotkanie maluchów było też okazją do zaprezentowania maskotek „Świeżaków”, które również przyczyniają się do promocji właściwych nawyków żywieniowych. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się konkurencje przygotowane przez wychowawców i uczennice starszych klas. Miały one na celu, w ramach zabawy, sprawdzenie wiedzy dzieci na temat zasad prawidłowego żywienia.

Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również dała szansę na integrację dzieci różnych grup wiekowych, zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.

Joanna Napiórkowska

nauczyciel SP w Zabielu

Akcja Śniadanie Daje Moc odbyła się również w SP w Borkowie, relacje zobacz TUTAJ