b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2017_Foto._Sylwester_Nicewicz_-_Parasole_78.JPG

Zakończona została kolejna kulturalna inicjatywa w naszej gminie dofinansowana dzięki projektowi "Nasz mały świat - zmieniajmy go na lepsze" realizowanemu przez Centrum Kultury Gminy Kolno ze środków Narodowego Centrum Kultury z programu Dom Kultury + - Inicjatywy lokalne 2017. Wniosek o dotację do CKGK złożyła nieformalna „Grupa Pań z Kozła”. Nowatorski pomysł polegał na połączeniu fotografii, malarstwa i ..parasoli:)

Efektem są wyjątkowe prace - kolorowe ręcznie malowane parasole. Uczestnicy projektu "Foto - parasole" sztuki malowania na materiale uczyli się od pani Ewy Zemszał, a tajniki fotografowania odkrywał przed nimi pan Sylwester Nicewicz z Kozła.W ramach działania odbyła się też wycieczka do Muzeum Pólnocno - Mazowieckiego w Łomży. Wszystkie kolorowe parasole  można było podziwiać podczas spotkania na zakończenie projektu zroganizowanego w świetlicy CKGK w Koźle, w którym uczestniczyli twórcy foto - parasoli, ale też lokalna społeczność. Gratulacjom i zachytom nie było końca!

Zobaczcie zdjęcia TUTAJ