b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2018_Foto._Sylwester_Nicewicz_66.JPG

Była muzyka, tańce i śpiewy. Tym razem na ludowo w Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Borkowie odbył się VII Dzień Seniora. Organizatorami spotkania było Koło Gospodyń Wiejskich w Borkowie, sołtys Borkowa Sławomir Cudnik oraz Centrum Kultury Gminy Kolno.

 

Biesiada zgromadziła wielu mieszkańców Borkowa i nie tylko. Na wypełnionej po brzegi sali zasiedli m. in. wójt gminy Kolno Józef Bogdan Wiśniewski, wicestarosta kolneński Robert Nadara, ksiądz proboszcz Krzysztof Wróblewski, radny gminy Kolno Marek Baczewski, dyrektorzy jednostek gminnych oraz przedstawiciele stowarzyszeń i zespołów śpiewaczych.

Motywem przewodnim był folklor kurpiowski. Stąd wyjątkowi goście tej imprezy, Apolonia Nowak - artystka ludowa regionu kurpiowskiego, śpiewaczka i wycinankarka oraz Leszek Czyż - poeta i pisarz, autor gadek kurpiowskich. To właśnie jego teksty m. in. zostały wykorzystane w występie artystycznym pod nazwą "Z przymrużeniem oka..." przygotowanym przez KGW w Borkowie. Walczyk, oberek, polka, polonez to tańce ludowe i narodowe, których można było nauczyć się pod wprawnym okiem instruktora tańca Kazimierza Trzaski. Do tańca przygrywała kapela kurpiowska  "Miód na serce".

W biesiadny nastrój spotkania został umiejętnie wpleciony wątek szeroko pojętego bezpieczeństwa seniorów we współczesnym świecie. Przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Kolnie Adam Żyliński mówił o aktualnych zagrożeniach, na które narażeni są zwłaszcza seniorzy.

Nie zabrakło oczywiście serdecznych życzeń z okazji Dnia Seniora, które złożyli Koło Gospodyń Wiejskich w Borkowie, wójt gminy Kolno Józef Bogdan Wiśniewski oraz  wicestarosta kolneński Robert Nadara.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy skorzystali z naszego zaproszenia. Do zobaczenia za rok na VIII Dniu Seniora!

Koło Gospodyń Wiejskich w Borkowie

Więcej zdjęć TUTAJ