b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2018_IMG_20180127_111349.jpg

W sobotę 27 stycznia 2018r. w świetlicy w Kumelsku odbyły się cykliczne już Ferie z OSP Kumelsk. We wspólnej zabawie udział wzięło ponad trzydzieścioro dzieci wraz z opiekunami. Po powitaniu uczestników zajęć przez prezesa OSP Kumelsk Leszka Góralczyka, głos zabrał wójt Gminy Kolno pan Józef Bogdan Wiśniewski, chwaląc podejmowaną już po raz trzeci inicjatywę oraz życząc wszystkim dobrej zabawy.

 

W tym roku, w związku z istniejącą przy naszej jednostce drużyną młodzieżową, po raz pierwszy zorganizowany został konkurs na Super Strażaka MDP Kumelsk 2018. Swoje umiejętności w zakresie spinania linii gaśniczej na czas, wiązania węzłów oraz znajomości dystynkcji OSP i PSP sprawdzali wszyscy młodzi strażacy pod czujnym okiem komisji. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki, jednak w końcowej klasyfikacji wyłonił się niekwestionowany zwycięzca, a uściślając – zwyciężczyni! Super Strażaczką MDP Kumelsk 2018 została bowiem druhna Weronika Salachowska, która otrzymała za pierwsze miejsce nagrody rzeczowe, dyplom i profesjonalny hełm „Super Strażaka MDP”. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody za udział i pamiątkowe breloczki OSP.

Podczas gdy młodzi strażacy rywalizowali o tytuł najlepszego, pozostałe dzieci zaangażowane zostały do zabaw plastycznych. W ruch poszły farby, flamastry, kredki i inne materiały plastyczne. Wspólnie wykonaliśmy napis będący hasłem spotkania, a następnie dzieci zaprojektowały proporczyki specjalnie dla naszej OSP. Ponieważ poziom prac był niezwykle wyrównany, po prezentacji i naradzie, komisja postanowiła nagrodzić wszystkich młodych twórców.

Kolejnym punktem naszych ferii było ognisko, które udało się wyśmienicie pomimo mało sprzyjających warunków pogodowych. Każdy uczestnik wspólnej zabawy mógł upiec sobie kiełbaskę oraz spróbować pyszności z kociołka, który przygotowały panie z naszego Koła Gospodyń. Po treściwym posiłku oraz zdrowym, owocowy deserze kontynuowaliśmy zabawę.

Przyszedł czas na zabawy integracyjne i konkurencje sportowe z nagrodami. Udział w nich brali wszyscy – od najmłodszych do najstarszych, a śmiechom i radości nie było końca!

Nasze coroczne Ferie z OSP Kumelsk to doskonały sposób na wesołe, rodzinne i aktywne spędzenie wolnego czasu. Sądząc po frekwencji i zaangażowaniu uczestników, można z całą pewnością stwierdzić, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu jesteśmy bezkonkurencyjni i wygrywamy nawet z komputerami, komórkami i telewizją, od których niezwykle trudno odciągnąć dzisiaj najmłodszych.

Ferie z OSP Kumelsk, tak jak w latach ubiegłych, współfinansowane były ze środków budżetu Gminy Kolno przeznaczonych na realizację Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2018 rok. Za wsparcie i pomoc w organizacji strażacy OSP Kumelsk serdecznie dziękują zatem wszystkim zaangażowanym osobom i instytucjom, w szczególności: wójtowi Gminy Kolno panu Józefowi Bogdanowi Wiśniewskiemu, panu inspektorowi Krzysztofowi Murawskiemu, dyrektorowi Centrum Gminy Kolno panu Marcinowi Sekścińskiemu, Bankowi Spółdzielczemu w Kolnie, młodszemu brygadierowi PSP Kolno druhowi Adamowi Trzonkowskiemu oraz paniom z Koła Gospodyń w Kumelsku.

Justyna Góralczyk

druhna OSP Kumelsk