b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2018_ferie3.jpg

Do spędzenia ferii z biblioteką zaprosiła swoich czytelników i sympatyków Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem. Było kulturalnie, aktywnie i sportowo. 26 stycznia najmłodsi czytelnicy biblioteki bawili się na „Karnawałowym balu baśni”.

Tego wieczora, niektórzy z nich zostali na pełną emocji noc w bibliotece. Dziewczęta działające w Dyskusyjnym Klubie Książki przygotowały dla nich wiele atrakcji: zagadki, mini konkursy i rebusy literackie, no i oczywiście zabawa przy muzyce. Dla młodzieży noc w bibliotece zaplanowano na 29 stycznia. Było nocne czytanie, konkurs bilardowy, zabawy przy muzyce i sportowe, a na koniec oczywiście noc spędzona w śpiworze na karimacie. Na zakończenie ferii największa gratka. 31 stycznia młodzież z terenu gminy Kolno mogła realizować się poprzez zajęcia sportowo – rekreacyjne na lodowisku, a także doznać wrażeń artystycznych w trakcie projekcji filmu w kinie „Helios” w Białymstoku.

         Organizatorzy dziękują Wójtowi Gminy Kolno za dofinansowanie biletów wstępu do kina  i na lodowisko z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na 2018 rok. Dziękujemy również dyrektorowi ZOPO za wypożyczenie busa, dzięki temu w wyjeździe mogło wziąć udział 57 osób.

GBP w Czerwonem