b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2018_Clipboard01.jpg

Umowy z wykonawcami II etapu docieplenia budynków szkół w Zabielu i Czerwonem podpisał 21 lutego Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno. Obie inwestycje sfinansowane zostaną z budżetu gminy Kolno. –   Zgodnie z planem w tym roku dokończymy już docieplenie szkoły w Czerwonen - mówi wójt Józef Wiśniewski. - W Zabielu realizujemy etap drugi, z trzech zaplanowanych.

 

Wykonawcą robót w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem będzie, jak przed rokiem, firma Dacholand – usługi ogólnobudowlane  Marcin Malinowski i Piotr Sówka  s.c. z Czerwonego. W ramach II etapu docieplenia tego budynku zostaną wykonane prace polegające m.in. na:  ociepleniu ścian zewnętrznych, montażu kratek wentylacyjnych stropodach, wymianie podokienników w ścianach ocieplanych oraz malowanie ścian sali gimnastycznej i kotłowni wraz z innymi pracami dotyczącymi tej części budynku. Termin zakończenia prac ustalono na 30 września 2018 r.

II etap docieplenia budynku szkoły w Zabielu wykona firma Instalatorstwo Sanitarne i C. O. Andrzej Banach z Łomży, ta sama, która w ubiegłym roku zrealizowała  pierwszy etap prac dociepleniowych. W tym roku wykonawca ma za zadanie: ocieplenie ścian zewnętrznych szkoły, przebudowę dachu w strefie brzegowej, przedłużenie dachu celem stworzenia okapu, wymianę rynien, rur spustowych, obróbek blacharskich oraz wymianę istniejącego pokrycia dachu na łączniku sali gimnastycznej. Zgodnie z umową prace mają zostać ukończone do 30 września 2018 r.

IMG 1512

IMG 1509