b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2018_IMG_0599.jpg

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". W naszej gminie są miejsca upamiętniające ich działalność: w Wykowie ku pamięci Hieronima Rogińskiego "Roga", Kazimierza Lenkiewicza "Warmiaka" i Bogdana Śleszyńskiego "Łosia" oraz na cmentarzu parafialnym w Lachowie pomnik ofiarom walk o niepodległość w XX w. dwóch wojen światowych, wojny polsko - bolszewickiej i walk z reżimem komunistycznym po 1945 r. Gminne obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" odbędą się w najbliższą niedzielę 4 marca,

kiedy to  złożone zostaną kwiaty i zapalone znicze w miejscach pamięci w Wykowie i Lachowie oraz po raz kolejny w naszej gminie odbędzie się ogólnopolska akcja Tropem Wilczym Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Rejestrację uczestników biegów rozpoczynamy o godz. 10.30 w świetlicy Centrum Kultury Gminy Kolno w Lachowie. Ok. godz. 11. zagra zespół historyczno - patriotyczny Forteca. Zapraszamy! 

IMG 0597