b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2018_IMG_0080.jpg

Kolejny „słodki czwartek” zbiegł się w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem z Dniem Kobiet.  Sprzedając raz w miesiącu ciasta społeczność  szkoły w Czerwonem zbiera środki, by pomagać Alice Nguango – piętnastolatce  pochodzącej z Kamerunu.  Zbiórka z Dnia Kobiet również przeznaczona zostanie na ten cel.

 

Kontakt z potrzebującą wsparcia dziewczynką to zasługa relacji szkoły ks. Dr Charlsem Tanke, który przyjeżdża z posługą do Parafii pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Kolnie. To dzięki uprzejmości księdza społeczność szkoły mogła w ub. roku szkolnym przekazać Alice uzbieraną ofiarę pieniężną.

Dziewczynka mieszkająca w miejscowości Yokadouma jest w trudnej sytuacji. Jej tata nie żyje, a mama jest ciężko chora. Alice uczęszcza do II klasy gimnazjum , a kontynuować naukę może tylko dzięki wsparciu finansowemu.

Akcję pomocy dziewczynce koordynuje nauczycielka SP w Czerwonem  pani Alicja Piekarska. „Słodkie czwartki”  na stale wpisały się już w kalendarz szkolnych wydarzeń.  Rodzice pieką ciasta raz w miesiącu,  a wszyscy z niecierpliwością czekają na możliwość zakupienia pysznego kawałka. Fakt, że  kupując słodycz pomaga się komuś, kto tego potrzebuje ma niezwykły wymiar, szczególnie w okresie Wielkiego Postu. Nierzadko uczniowie wielkopostną jałmużnę także przekazują na ten cel.

Dlaczego warto pomagać? Niech świadczą o tym słowa samej Alice, która w liście do szkolnej społeczności z Czerwonego w lipcu 2017 r. napisała:

„(…)Pragnę serdecznie podziękować za wsparcie finansowe, które pozwala mi się uczyć i rozwijać talenty w szkole. Ta pomoc jest mi bardzo potrzebna bo w tej chwili mama Teresa jest chora. Na koniec pragnę serdecznie pozdrowić polecając się waszym modlitwom i ja również zapewniam o modlitwie (…)”

IMG 0083

Na zdjęciu Alice Nguango z Kamerunu fot. z arch ks. Ch.Tanke

alice