b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2018_IMG_1843.jpg

11.04.2018 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem zorganizowała  X Edycję Konkursu Recytatorskiego „Poezja Brzechwy i Tuwima”. Konkurs odbył się w bibliotece w Czerwonem.

 Celem konkursu było:

 • popularyzowanie twórczości Jana Brzechwy i Juliana Tuwima,
 • rozwijanie zdolności recytatorskich,
 • zainteresowanie dzieci poezją.

W konkursie wzięło udział 42 recytatorów ze szkół podstawowych i oddziałów przedszkolnych w Borkowie, Czerwonem, Janowie, Lachowie, Wykowie, Zabielu i Zaskrodziu. Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych:

 • grupa pięciolatków,
 • grupa sześciolatków,
 • uczniowie klasy I.

Prezentacje oceniała komisja w składzie: Bożena Kowalewska – dyrektor Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Kolnie, Marta Uliszewska – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kolnie, Stanisław Szymańczyk - dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Kolnie oraz Kazimierz Edward Koter - instruktor teatralny Centrum Kultury Gminy Kolno.

Komisja najwyżej oceniła recytację następujących osób:

Grupa 5 - latków:

 1. Lena Przyborowska – SP Wykowo
 2. Piotr Terepka – SP Zaskrodzie
 3. Paulina Sielawa – SP Zaskrodzie

Wyróżnienie: Paulina Darmetko  – SP Borkowo i Michał Pisiak – SP Czerwone

Grupa 6 - latków:

 1. Amelia Rydzewska – SP Czerwone
 2. Zuzanna Cempa – SP Janowo
 3. Karolina Piwowarska – SP Czerwone

Wyróżnienie: Emilia Niedźwiecka – SP Zaskrodzie i Błażej Samul – SP Janowo

Uczniowie klasy I

 1. Hanna Chrostowska – SP Lachowo
 2. Natalia Filipkowska – SP Lachowo, Sebastian Gębarski – SP Zaskrodzie, Szymon Olszak – SP Czerwone

Wyróżnienie: Maja Smaka  – SP Czerwone

Laureaci konkursu  otrzymali nagrody książkowe, które zostały zakupione ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na 2018 rok, za co serdecznie dziękujemy Józefowi Bogdanowi Wiśniewskiemu - wójtowi gminy Kolno. Organizatorzy dziękują nauczycielom: Magdalenie Banach, Barbarze Bohuszko, Hannie Chodnickiej, Bożenie Fabiszewskiej, Bogusławie Góralczyk, Beacie Górskiej, Krystynie Kajko, Elżbiecie Konstanty, Małgorzacie Mielańczuk, Katarzynie Milewskiej, Beacie Mroczkowskiej, Halinie Nadolnej, Marioli Podchul, Bożenie Wilińskiej, Krystynie Wykowskiej oraz rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu. Dziękujemy również Stanisławowi Szymańczykowi za umożliwienie uczestnikom konkursu dojazdu do GBP w Czerwonem.

Barbara Sielawa, GBP w Czerwonem