b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2018_Centrum_Kultury_Gminy_Kolno_logo.jpg

95 tys. zł na projekt pt. " Cooltura Bus - mobilne inspiracje" otrzyma Centrum Kultury Gminy Kolno w ramach programu "Infrastruktura Domów Kultury". Wniosek złożony przez CKGK znalazł się na 9 miejscu w kraju! – To kolejny dowód na to, że Gmina Kolno jest coraz skuteczniejsza w sięganiu nie tylko po unijne, ale też krajowe dotacje – mówi Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno. –  Dzięki temu rozwijamy  naszą gminę w wielu obszarach między innymi  infrastruktury drogowej, wodociągowej, ale też edukacji i kultury.

 

Na konkurs ogłoszony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wpłynęło blisko 600 wniosków, a dofinansowanie dostało tylko 50  z nich. - Nie pierwszy raz ubiegaliśmy się o dofinansowanie z ministerstwa, ale pierwszy raz otrzymamy dotację na zakup niezbędnej infrastruktury technicznej  - mówi Marcin Sekściński, dyrektor CKGK w Koźle - W ubiegłym roku w ramach programów Ministra Kultury zrealizowaliśmy dwa zadania na łączną kwotę ponad 60 tysięcy złotych.