b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2018_IMG_1857.jpg

Umowę na przebudowę części drogi gminnej Kiełcze Kopki – Filipki Małe podpisał 12 kwietnia Józef Wiśniewski, wójt gminy Kolno z wykonawcą OPBM Olsztyńskim Przedsiębiorstwem Budownictwa Mieszkaniowego sp. z o. o.  z Olsztyna. – To będzie pierwsza w Gminie Kolno  droga wykonana z wykorzystaniem technologii stabilizacji gruntu– mówi wójt Józef Wiśniewski.  – W naszym regionie to nowość, ale w sąsiednim województwie jest wiele dróg przebudowanych w ten sposób, są bardzo  trwałe i tańsze niż drogi bitumiczne. Jeśli ta metoda sprawdzi się też u nas będziemy mogli  modernizować jeszcze więcej kilometrów gminnych dróg.

 

W tej metodzie przebudowy dróg do stabilizacji gruntu używane są innowacyjne spoiwa hydrauliczne oraz atestowane dodatki ulepszające.

W ramach tej inwestycji do 7 września br. przebudowany zostanie odcinek drogi gminnej o długości  ponad 2,3 km.  Koszt przedsięwzięcia to nieco ponad 706 tys. zł.