b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2018_IMG_2103.jpg

Dziś w Szkole Podstawowej w Zabielu rozegrany został powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Trzy pierwsze miejsca w grupie szkół podstawowych zdobyły drużyny ze szkół z gminy Kolno. W kategorii gimnazjalistów pierwsze miejsce zajęła drużyna z Zabiela. Indywidulanie najlepszymi zawodnikami okazali się Hubert Karwowski z SP w Wykowie oraz Dawid Kopacz, Gimnazjum w Zabielu. Gratulujemy!

 Uczestnicy turnieju mieli za zadanie poradzić sobie z testem wiedzy na temat m.in. przepisów ruchu drogowego oraz z torem przeszkód, który pokonać musieli na rowerze. Rywalizowało 9 drużyn ze szkół podstawowych z powiatu kolneńskiego i trzy drużyny gimnazjalistów. Z tymi trudnymi zadaniami najlepiej poradziły sobie drużyny

w kategorii szkół podstawowych:

i meijsce - Szkola Podstawowa im. Orła Białego w Wykowie

II miejsce Szkola Podstawowa w Zabielu

III meijsce Szkoła Podstawowa w Zaskrodziu

w kategorii gimnazjum:

I miejsce Gimnazjum w Zabielu

II miejsce Gimnazjum w Kolnie

III miejsce Gimnazjum W Małym Płocku

Nagrody, puchary i dyplomy najlepszym wręczali przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Kolnie, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży oraz Gminy Kolno, Powiatu Kolneńskiego i Miasta Kolno. 

Dwie najlepsze drużyny z obu kategorii będą reprezentować powiat kolneński w eliminacjach wojewódzkich Turnieju. Trzymamy kciuki!