b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2018_IMG_2356.jpg

Jeszcze więcej żwiru niż przed rokiem, a także grys i po raz pierwszy kruszywo łamane trafią na drogi gminne w tym roku. Umowę z wykonawcą usługi polegającej na dostarczeniu zamawianego materiału – firmą Usługi Transportowe Jan Grzymała z Piątnicy podpisał Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno. – Od trzech lat znacznie zwiększamy zakup materiału, który wykorzystujemy do realizacji zadań drogowych w ramach funduszu sołeckiego, do utwardzania poboczy, budowy parkingów i placów gminnych oraz do bieżącego utrzymania dróg – mówi wójt Józef Wiśniewski. – Zdaję sobie sprawę, że potrzeby w tym zakresie są dużo większe, ale nie naprawimy wszystkich gminnych dróg na raz, to proces, który musi trwać, a my wykorzystujemy wszelkie możliwości, by przebiegał jak najsprawniej.  

Dostawy żwiru i kruszywa będą realizowane sukcesywnie, w ilościach i w miejsca wskazane przez przedstawiciela Urzędu Gminy Kolno.  Umowa obowiązuje do końca 2018 r. W jej ramach w bieżącym roku wykorzystanych zostanie do 180 ton grysu i żwiru oraz do 13 000 metrów sześciennych kruszyw.

-  Po raz pierwszy zamawiamy kruszywo łamane, by wykorzystywać je w tych  miejscach na drogach gminnych,  w których żwir nie spełnia swej roli – mówi wójt Józef Wiśniewski. – Zamówiliśmy też grys, bo lada moment finalizujemy zakup skrapiarki, by we własnym zakresie naprawiać pęknięcia i ubytki w asfaltowych nawierzchniach dróg gminnych. Dzięki temu, że już nie będziemy zlecać tej usługi będziemy w stanie wykonać więcej napraw.