b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2018_bibliotekalogo.jpg

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO  „MAKIETA ZAMKU

 Konkurs plastyczny jest częścią składową projektu dofinasowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Partnerstwo dla książki „Kadry z przeszłości. Na szlaku krzyżackich i biskupich zamków.

 

 

 1. ORGANIZATOR I UCZESTNICY:
 2. Organizator Konkursu Historyczno - Plastycznego „Makieta zamku”:

Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem,

Czerwone 50,

18-500 Kolno,

tel. 86/262 34 56,

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Partnerzy projektu: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Kolno „Integracja”, Stowarzyszenie KaFCuki.

 1. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z klas IV-VII i gimnazjum z terenu gminy Kolno.
 1. CELE KONKURSU:
 2. rozbudzanie zainteresowania miejscami ważnymi dla historii Polski – zamkami i budowlami obronnymi,
 3. rozwijanie zdolności manualnych i wyobraźni artystycznej,
 4. propagowanie sztuki plastycznej, jako jednej z form artystycznego wyrazu, ważnego sposobu komunikacji międzyludzkiej.
 5. WYMAGANIA DOTYCZĄCE PRAC KONKURSOWYCH, FINAŁ I ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU:
 6. Każda szkoła może wystawić maksymalnie dwie prace. Praca może być indywidulna lub zespołowa. Zespół może liczyć maksymalnie 3 osoby.
 7. Szkoła uczestnicząca w konkursie przeprowadza eliminacje na terenie swojej placówki w celu wyłonienia dwóch prac konkursowych, które mają przejść do etapu gminnego.
 8. Praca ma odwzorowywać wybrany zamek, budowlę obronną oraz jego charakterystyczne elementy. Można uwzględnić w pracy dawny lub obecny stan zamku lub budowli obronnej.
 9. Technika, materiały do użycia i wymiary: DOWOLNE.
 10. Prace należy dostarczyć do dnia 5 czerwca 2018 r. do Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonem do godz. 15.00.

Komisja konkursowa powołana przez organizatora dokona oceny finałowej otrzymanych prac plastycznych przyznając nagrody i wyróżnienia. Laureaci I, II, III miejsca otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród, dyplomów za zwycięskie prace przewidziano na czerwiec 2018 r.

 1. W ocenie makiet brane są pod uwagę estetyka wykonania, dbałość o szczegóły w odzwierciedleniu sylwetki i detali wybranego zamku, budowli obronnej.
 2. Praca powinna być podpisana nazwą zamku, budowli obronnej. Ponadto w opisie powinno znaleźć się: imię i nazwisko uczestnika bądź uczestników, klasa, szkoła – adres szkoły, telefon kontaktowy, e-mail; imię i nazwisko opiekuna, e-mail, telefon.
 1. KLAUZULA PRAWNA

Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz wykorzystanie jego wizerunku do celów przeprowadzenia konkursu historyczno- plastycznego „Makieta zamku” przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwonem zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., nr 101, poz. 926 ze zmianami). Ostateczna interpretacja regulaminu należy do Organizatora.

Organizatorzy nie zwracają nadesłanych na konkurs prac i zastrzegają sobie prawo nieodpłatnego publikowania nagrodzonych prac w prasie oraz wydawnictwach okolicznościowych rozpowszechnianych przez Organizatora.

Informacje dotyczące konkursu można uzyskać pod nr tel. 86/262 34 56  (GBP Czerwone). Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

kultura