b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2018_stulatka.jpg

Setne urodziny Pani Stefanii Kordal z Borkowa przypadły w  roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stulecia Parafii pw.  Trójcy św. w Borkowie i jubileuszu 100 – lecia OSP Borkowo. Dziś kwiaty i serdeczne życzenia składali Pani Stefanii przedstawiciele władz Gminy Kolno i KRUS.

 

Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno wraz z Wojciechem Jermaczem, przewodniczącym Rady Gminy Kolno, Markiem Baczewskim , radnym gminy Kolno z Borkowa, Sławomirem Cudnikiem, sołtysem Borkowa oraz Marcinem Sekścińskim, dyrektorem Centrum Kultury Gminy Kolno przekazali  Pani Stefanii Kordal pamiątkowy grawerton i bukiet kwiatów.

- W imieniu własnym i mieszkańców Gminy Kolno składam serdeczne gratulacje i podziękowania za trudy pracowitego życia – mówi wójt Józef Wiśniewski. – Pani osobiste doświadczenia wplecione w sto lat historii naszej Ojczyzny i regionu to bogactwo doświadczeń i mądrości. Zapłatą za ten dar niech będzie nasza pamięć, wdzięczność i szacunek.

Życzenia Jubilatce złożyli również pan Wojciech Sekściński, prezes KRUS, Krzysztof Jaworowski, dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Białymstoku i Jerzy Chaberek, kierownik PT KRUS Kolno.

Pani Stefania, córka Leopolda i Wiktorii, pochodzi z Janowa. Z mężem Antonim doczekali piątki dzieci: czterech synów i córki.

- Niestety Tata zmarł, kiedy miałam 12 lat i Mama sama nas chowała – mówi jedyna córka pani Stefanii.

Dziś Jubilatka ma już 12 wnucząt i 9 prawnucząt. Jest pod troskliwą opieką syna Mariana i jego żony.

Pani Stefania Kordal otrzymała urodzinowe życzenia również od Prezesa Rady Ministrów i Wojewody Podlaskiego.

My też życzymy zdrowia i  wszelkiej pomyślności!