b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2018_diamentowyglos.jpg

Katarzyna Kosk ze Szkoły Podstawowej w Lachowie odniosła sukces w trakcie VI edycji Międzynarodowego Konkursu Piosenki Jazzowej "Magnolia 2018".

W dniach 19-20.05.2018 w pięknej sali koncertowej Nowy Świat Muzyki w Warszawie, odbyła się VI edycja Międzynarodowego Konkursu Piosenki Jazzowej „Magnolia 2018”. Organizatorem tej imprezy była Fundacja Diamentowy Głos. Konkurs przebiegał trójetapowo. Pierwszy etap- wstępne kwalifikacje, polegały na wcześniejszym  przesłaniu nagranego materiału muzycznego – dwóch utworów jazzowych, w tym jednego z jazzu tradycyjnego z dodatkiem swojej improwizacji, drugi etap- na przesłuchaniu konkursowym,  trzeci etap to uroczysta  gala laureatów.

Do konkursu, jury w składzie : Veronika Yanowskaya, Krzysztof Sadowski, Ludmiła Piechowska (prezes fundacji,)  zakwalifikowało dwudziestu uczestników z całej Polski, Białorusi i Kazachstanu. Wśród  tak doborowego i profesjonalnie przygotowanego  grona uczestników znalazła się  uczennica siódmej klasy Szkoły Podstawowej  w Lachowie Katarzyna Kosk. Kasia w swoim repertuarze zaprezentowała  utwory „Black Coffe” Peggy Lee  z improwizacją i „Sen motyla” Anny Serafińskiej. Wspaniały  występ uczennicy z  Lachowa został nagrodzony wyróżnieniem, a tym samym  jury uplasowało utalentowaną wokalistkę na ex aeuqo czwartym miejscu.

Gratulujemy Kasi prestiżowej nagrody i życzymy dalszych sukcesów !

 nauczyciel muzyki :  Leszek Pogorzelski